Categories
Uncategorized

“Shoku im Zaho, thuaji babit tënd që të…”/ Proteston bashkë me prindërit para Kuvendit, vogëlushi ka një lutje për djalin e kryeministrit Rama

Banorët e “5 Majit”, Paskuqanit dhe Laprakës ka nisur sot sërish protestën e tyre para Kuvendit. Ata kërkojnë dëmshpërblim për banesat që dot t’iu shemben.

Protestës sot iu janë bashkuar edhe fëmijët e qytetarëve që janë të [rekur nga kjo situatë. Njëri prej tyre ka marrë mikrofonin dhe i ka bërë një kërkesë djalit të kryeministrit Edi Rama.

“Shoku im Zaho, thuaji babit tënd që të mos na i prishë shtëpitë. Ne nuk kemi shtëpi tjetër. Ne nuk kemi tjetër!” tha djali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *