Categories
Uncategorized

Gjykata Kushtetuese vendosi mos shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, Lala del me reagimin e revoltuar dhe nxjerr prapaskenat

Gazetarja Klodiana Lala e konsideron të paprecedentë faktin që vendimi i Gjykatës Kushtetuese për mos shkarkimin e Presidentit Meta u bë publik në mesnatë.

Deklarata e Lalës:

“E paprecedente

Gjykata Kushtetuese e publikoi vendimin per Ilir Meten ne mesnate. Shpallja e vendimit ne erresire, deshmon se gjyqtaret e vetuar fshihen si struci e skane kurajo te perballen.

Drejtesia, duhet jo vetem te behet, por edhe te duket. Ne kete rast, nuk mund te them u be apo jo drejtesi, se gjuha e presidentit ishte jo normale, sikurse dhe Parlamenti veproi ne shkelje, por nje gje e di me siguri DREJTESIA nuk u duk.

Gjyqtaret e pasreformes folen ne kulmin e erresires kur shqiptaret flinin.

Ne keto raste sme mbetet gje tjeter, vecse te them: Rrofte Reforma!”- shkruan Klodiana Lala.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *