Categories
Uncategorized

Lajm i trishtë! Ndahet nga jeta poeti i njohur shqiptar, ish-deputet i PD-së

Një lajm i hidhur ka ardhur për botën e letrave shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare poeti Bardhyl Londo., pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë.

Prej dy muajsh ishte i shtruar në spitalin Onkologjik në Tiranë. Gjatë 10 ditëve të fundit për shkak se situata e tij ishte përkeqësuar, është mbajtur në reanimacion, ku edhe dha frymën e fundit.

“Me hidhërim mësuam se zemra e mikut dhe shkrimtarit të shquar Bardhyl Londo sapo ndali. Një kaba përmetare po vajton për të! “, shkruan një nga miqtë e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *