Categories
Uncategorized

Ambasadori jep lajmin, zbardh lëvizjen e Shqipërisë dhe SHBA-së kundër sulmit rus në Ukrainë

Ambasadori i Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha tha se vendi ynë bashkë me SHBA si bashkëpengëmbajtëse për çështjen në Ukrainë do të përgatisin një rezolute për Këshillin e Sigurimit për të dënuar agresionin rus.

“Shqipëria dhe SHBA po përgatisim një rezolute që do t’i paraqitet Këshillit të Sigurimit për të dënuar atë që po bën Rusia”, tha ambasadori në Opinion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *