Categories
Uncategorized

Degradon situata në Komision, nxehet keq kryeministri Rama: I tha lavire kryeprokurores

Tone të ashpra mes kryeministrit të vendit Edi Rama dhe kryetares së Komisionit Jorida Tabaku në mbledhjen e sotme që po mbahet për inceneratorët.

Edi Rama ka shpërthyer edhe ndaj ish kryeministrit Sali Berisha.

Deklarata e Ramës:

“Unë nuk jam shteti. Unë jam kryeministri. Sepse refoma në drejtësi *bën me gisht nga vetja. Mos më kërkoni gjëra që…Unë me ministrin e Mjedisit kanë punuar shkëlqyeshëm. Kurrë nuk kemi folur jep e merr. Nuk është arsye për të thënë se impianti nuk ekziston. Është diçka individuale.. Sot imagjino kemi një ministër të dënuar dhe një tjetër të akuzuar. Të dynga kjo shumicë në një vend kur para shumë pak vitesh, kryeprokurores i thuhej lavire, e të tjera, e të tjera. Lavire u ka thënë kryetari yt se kam thënë unë. Nuk të kam dëgjuar që t’iu thuash pse i the asnjë një gruaje. I ka thënë ai legjendari që sot e mohoni se iu ka thënë Amerika. Trump ishte me Putinin.”-shprehet Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *