Categories
Uncategorized

Ngjela nxjerr emrin e politikanit që do të rrëzojë Ramën nga pushteti: E mbështesin amerikanët

Avokat Spartak Ngjela është i mendimit se shpallja ‘non-grata’ i Sali Berishës nga SHBA, i hapur rrugën Lulzim Bashës, i cili është i preferuari i Uashingtonit.

Ai tha se në vijim, SHBA do e suportojë më shumë Lulzim Bashën për ta sjellë në pushtet në zgjedhjet e ardhshme.

“Kur ka një padi penale, frika dominon arsyen. Këta janë të trembur. Shiko Ilir Metën. Nuk ka koshiencë normale. Nuk mund të flasë presidenti ashtu, në të gjitha aspektet ka një tronditje të brendshme, nga e ka dhe kur i ka filluar? Kur filloi reforma në drejtësi. Opozita e Bashës ka përkrahejn e amerikanëve. Bashën e përkrah politika amerikane dhe politika amerikane thotë që do ta sjellë PD në Uashington, se ata nuk e kanë pranuar nga Saliu. Zgjedhjet janë larg. Në këto 3 vjet po të ketë suport amerikan Lulzim Basha dhe shkon në Uashingon nuk dihet se çfarë ndodh”, tha Ngjela i ftuar në një studio televizive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *