Categories
Uncategorized

Beteja për Kievin, pritet një përshkallëzim i situatës/ Inteligjenca amerikane nxjerr zbuluar planin e Rusisë: 10,000 parashutistë do zbarkojnë në kryeqytet për t’i ‘prerë kokën’

Inteligjenca amerikane paralajmëron një plan që me gjasa ka në ‘kokë’ Rusia për të zbatuar kundër Ukrainës. Daily Mail, duke iu referuar Inteligjencës amerikane, shkruan se 10,000 parashutistë rusë dyshohet se do të zbarkojnë në një prej aeroporteve të Ukrainës, për të zbatuar në terren më pas planin që është kapja e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky dhe qeverinë e tij.

Po ashtu thuhet se pasi Kievi të rrethohet, inteligjenca amerikane beson se plani do të jetë që forcat speciale ruse të hyjnë dhe të kapin një aeroport – me gjasë Sikorsky ose Boryspil – gjë më pas do të përdorej për të fluturuar deri në 10,000 parashutistë që do të sulmonin kryeqytetin.

Detyra e parashutistëve thuhet se do të jetë hyrja në qytet dhe më pas gjetja e Zelenskit, ministrat e tij dhe parlamentarët, dhe më pas t’i detyronin ata të nënshkruanin një marrëveshje paqeje që do t’ia kthente kontrollin e Ukrainës, Rusisë ose një regjimi kukull të mbështetur nga Moska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *