Categories
Uncategorized

Video që po shpërndahet me shpejtësi në gjithë botën/ Po raportonte ‘live’ bombardimet në Kiev, gazetari i njohur përballet me momentin e tmerrshëm

Gazetari i CBS News, Charlie d’Agata ka përjetuar mbrëmjen e djeshme një moment të tmerrshëm teksa ishte duke raportuar ‘live’ bombardimet që po ndodhin në Kiev.

Charlie d’Agata u kap dukshëm i papërgatitur nga shpërthimet, të cilat ai i krahasoi me rrufe.

” Charlie “D’Agata e CBS News po dilte në transmetimi sonte në #Kyiv Ukrainë, qielli u ndriçua pas tij “pothuajse si rrufe” dhe shpërthime të fuqishme tronditën qytetin”, shkruajnë në rrjetet sociale.

Korrespondenti është në Kiev për partnerin amerikan të BBC-së, CBS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *