Categories
Uncategorized

Vizitoi zonën e konfliktit, Rama tregon me çfarë u përball në Donetsk: Ishte surreale…

Kryeministri Edi Rama vizitoi zonën e konfliktit në Ukrainë gjatë presidencës së OSBE rreth dy vite më parë, aty ku sot është një nga zonat më të nxehta të luftës Rusi-Ukrainë.

Rama tha se edhe gjatë vizitës së tij, situata ishte “surreale”, me ndryshimin e vetëm që ishte jo një film por një realitet.

“Patëm presidencën e OSBE, dhe faktikisht ishte një situatë absolutisht e tensionuar, kemi shkuar në zonën e konfliktit, aty ku ndahen të dyja anët, dhe ku fillon zona e atyre të ashtuquajtura dy republika të saponjohura nga Putini, ishte një situatë si ato filmat e Hollivudit, situatë surreale, me ndryshimin që s’ishte film por realitet”, tha Rama në emisionin “Opinion”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *