Categories
Uncategorized

Pushtimi i Ukrainës, Rusia mirëpret planet për bisedime në Turqi

Një ambasador rus në Kombet e Bashkuara, thuhet se ka mirëpritur propozimet që ministrat rusë dhe ukrainas, të zhvillojnë bisedime në Turqi javën e ardhshme.

Genadi Gatilov, tha se ideja e Turqisë, që ministrat e jashtëm nga Ukraina dhe Rusia të takoheshin gjatë një forumi diplomatik në Antalia, ishte një ide e mirë, tha agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA.

Siç kemi raportuar më herët , një raund i tretë i bisedimeve midis Ukrainës dhe Rusisë është caktuar për këtë fundjavë. Nuk ka pasur shumë përparim në bisedime deri më tani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *