Categories
Uncategorized

Lajm i trishtë! Ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku dhe nismëtari i themelimit të PD

Ndahet nga jeta Sotiraq Aleksi, një ndër 17 themeluesit e PD të Fierit dhe ish kryetar i Bashkisë Fier në periudhën 1992 -1996.

‘Me hidhërim të thellë kemi marrë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të birit, bashkëshortit, babait, e qytetarit të mirë fierak e jo vetëm, z. Sotiraq Aleksi!- shkruan ne nje postim te tij kryetari i PD Dega Fier Agron Kapllanaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *