Categories
Uncategorized

Lufta në Ukrainë/ Erdogan zhvillon telefonatën e rëndësishme me Putinin, çfarë pritet të ndodhë?

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka biseduar me telefon me presidentin rus, Vladimir Putin.

Të dy presidentët biseduan për luftën në Ukrainë që ka filluar më 24 shkurt.

Një ambasador rus në Kombet e Bashkuara thuhet se ka mirëpritur propozimet që ministrat rusë dhe ukrainas të zhvillojnë bisedime në Turqi javën e ardhshme.

Genadi Gatilov tha se ideja e Turqisë, që ministrat e jashtëm nga Ukraina dhe Rusia të takoheshin gjatë një forumi diplomatik në Antalia, ishte një ide e mirë, tha agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA.

Siç kemi raportuar më herët , një raund i tretë i bisedimeve midis Ukrainës dhe Rusisë është caktuar për nesër. Nuk ka pasur shumë përparim në bisedime deri më tani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *