Categories
Uncategorized

Të gjithë kundër tij, kjo është e vetmja deputete që i del në krahë Lulzim Bashës: Mos ta kërkojmë përgjegjësinë vetëm te kreu i PD-së

Mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ku po diskutohet mbi rezultatin e dobët në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit është shoqëruar me debate të forta, ku deputetët Ferdinant Xhaferraj dhe Dashnor Sula i kërkuan dorëheqjen kryetarit Lulzim Basha.

Por në linjë tjetër me ta ishte deputetja Oriola Pampuri, e cila tha se përgjegjësia për humbjen nuk duhet të kërkohet vetëm te Lulzim Basha, por deputetët të dalin dhe të bashkohen me demokratët në terren pasi zgjedhjet e 2023-shit janë shumë afër.

“Ne e dinim që do dilnim kështu se ishin zgjedhje kurth, po normale të bashkohemi me demokratët po në terren. Mos ta kërkojmë përgjegjësinë vetëm te Lulzim Basha. Kemi zgjedhjet 2023-shit. Skemi kohë”, tha Pampuri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *