Categories
Uncategorized

Çfarë ndodhi dje në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së? Dashnor Sula zbulon detajet: Kam besim se Lulzim Basha

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka zbuluar detaje nga mbledhja e zhvilluar mbrëmjen e djeshme mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës dhe deputetëve demokratë.

Sula është shprehur se Basha gjatë 5 orëve të mbledhjes ka mbajtur shënime ato çfarë i thanë deputetët.

“Basha nuk ka bërë debat dhe ka mbajtur shënime për 5 orë nga fillimi deri në fund. Ka qenë shumë i ftohtë. Nuk ka reaguar të bëjë debat. Ka mbajtur shënime. Shpresoj që nga ajo që u tha mbrëmë, nga irritimi i grupit parlamentar. Vetën dy patën një qasje tjetër, të cilët kërkuan zgjidhje padiskutim dhe që u la që do të ketë përsëri mbledhje. Jam i bindur se brenda javës do të ketë mbledhje të tjera. kam besim që me ato shënime që ka mbajtur dhe nëse do ti lexojë, edhe mund ti lexojë. Kam besim. Nëse një grup parlamentar apo një ushtri që është e demoralizuar sigurisht një gjeneral i vetëm nuk ka çfarë të bëjë,”- tha Sula në një intervistë për “Abc Neës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *