Categories
Uncategorized

Ambasadorja Kim jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka deklaruar se Shqipëria është partnere e SHBA dhe se në 2020 ishte kryesuese e OSBE. Ndërkohë bëhet me dije se është aktivizuar Task Forcë Speciale Amerikane për Ballkanin.

Ndërsa nga ana tjetër ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi theksoi se NATO është aleancë mbrojtëse dhe dekurajuese për rivalët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *