Categories
Uncategorized

A do të garoni përballë Berishës dhe Shehajt? Lulzim Basha jep përgjigjen e prerë: Demokratët s’janë në ditët më të mira!

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha u pyet sot në lidhje me faktin nëse do të ketë garë të hapur për drejtimin e kësaj parti.

Në një deklaratë për mediat, Basha tha se nuk ishte në dijeni se PD kishte hapur ndonjë garë për kreun e PD-së, apo nëse do të kandidonte Berisha apo Shehaj.

“Është gjëja më e gabuar të më ftoni të bëj spekulime, pasi nuk e di që ka shpallur garë PD apo zoti Shehaj dhe Berisha. Unë e di që sot Komisioni për Inceneratorët nxjerr raporton. Unë nuk kam shtyrë asnjë mbledhje. Për demokratet ka rëndësi që ata të dëgjohen. Që mos të bëhet asgjë në interes të Bashës apo të Berishës. Kriza sapo nisi diten e shtunë, qe ishte heshtje zgjedhore dhe unë takova disa shtabe dhe çmimi kapërceu. Qëndrimet e përfaqësuesve tanë kanë qenë të përditshme, edhe për çmimin e naftës dhe të produkteve të shportës. Çdokush që e mbështet këtë qëndrim të PD, i shërben kauzës. Se kam ndjekur konferencën e zotit Berisha. nëse e mbështet atë që kemi thënë ne, shumë mirë ka bërë. Çështja nuk është se kush mbështet, por se çfarë thotë qeveria. Që mos të lejojmë që Edi Rama ta bëjë këtë, ne duhet të gjithë bashkë, pasi një grup njerëzish po vuajnë.

Ne demokratët që nuk jemi në ditët tonë më të mira, duhet sa më shpejt të marrin rolin që na takon për të qenë në krye të kësaj beteje.”, pohoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *