Categories
Uncategorized

Basha drejt dorëheqjes? Kush do e marrin drejtimin e partisë? Sali Berisha bën lëvizjen urgjente dhe tregon hapin e radhës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se ditën e sotme do të mblidhet Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike të Shqipërisë.

Berisha njoftoi se takimi do të mbahet me qëllim vendosjen e datës së mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të PD-së, i cili do të vendosë për datën e zgjedhjeve brenda partisë.

Kujtojmë se po sot, Lulzim Basha është shprehur se është i gatshëm për të ndërmarrë çdo hap për forcimin e PD-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *