Categories
Uncategorized

Ka komunikim me Bashën? Përgjigjet Sali Berisha, mesazh kryedemokratit: Ai e ka rrugën e hapur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me situatën brenda PD dhe në raport me kryedemokratin Lulzim Basha.

Në emisionin “Opinion”, Berisha tha se ka kontakte me demokratët, por jo me Bashën për të cilin tha se ka kaluar çdo vijë të kuqe.

Ish-kryeministri tha se Basha e ka rrugën e hapur që të garojë përsëri për kryetar partie në garën që sipas tij, do të hapet pas Kuvendin Kombëtar më 30 prill.

Pjesë nga intervista

A do të ndërmerrnit një nismë të takonit Bashën për të gjetur një zgjidhje?

Në po vendosim kontakte dhe jam i hapur…

Përfshirë dhe Z.Basha?

Jo, nuk kam ndonjë kontakt me Bashën. Basha ka tejkaluar çdo vije të kuqe dhe limit në qëndrimin ndaj PD dhe vetes së tij. Në rast se Basha e ndien se mund të marrë pjesë në garë që do hapet për të gjitha forumet e ardhme ai nuk është i përjashtuar, ne nuk përjashtojmë. ai ka përjashtuar, ne jo. Ai e ka rrugën e hapur. Ai bën zgjedhjen e tij, ne jemi të hapur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *