Categories
Uncategorized

Tronditëse/ Ukraina vret kolonelin dhe komandantin e njohur rus, në vitin 2016 u dekorua nga Vladimir Putin

Koloneli Andrei Zakharov, komandant i një regjimenti tankesh ruse, u eliminua nga forcat ushtarake në distriktin Brovary të rajonit Kiev.

Ky lajm është bërë i ditur nga mediat ukrainase të cilat shprehen se në rajonin e Kievit, Forcat e Armatosura të Ukrainës likuiduan komandantin e regjimentit të pushtuesit.

Sipas komandës së Forcave Tokësore të Forcave të Armatosura, në vitin 2016 Zakharov mori një urdhër “Guximi” nga Putin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *