Categories
Uncategorized

Arrestimet pas protestave! Pedagogu i njohur bën njoftimin e rëndësishëm

Pedagogu Ervin Goci ka lajmëruar se ditën e sotme do të jetë së bashku me aktivistët e tjerë përballë Drejtorisë së Policisë Tiranë për të kundërshtuar arrestimet që janë bërë gjatë dy ditëve protesta. Me anë të një njoftimi, Goci thotë se do të jenë në orën 11:00 përballë Drejtorisë së Policisë për të kundërshtuar arrestimet që janë kryer.

Njoftimi i Gocit:

“Pershendetje! Ne ora 11.00 do jemi perpara Drejtorise se Policise Tirane per nje deklarate ne lidhje me arrestimet fashiste qe jane kryer keto dy dite gjate protestave legjitime kunder gjemes se çmimeve. Do ju lutesha te gjitheve dhe kush do te vije per solidatitet te jete aty.”-shkruan Goci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *