Categories
Uncategorized

Protesta kundër rritjes së çmimeve! Erion Braçe paralajmëron: Grosistët e mëdhenj janë tre! Nga nesër do denoncoj me emra ata

Në një reagim në rrjetet sociale, vetëm pak orë pas përfundimit të protestës, Braçe shkruan se kjo është beteja me të keqen.

“Grosistët e mëdha tani janë tre, politike/ ekonomike, Berisha, Meta, tregtarët e mëdhenj”, shkruan ndër të tjera Erion Braçe.

Të presim nëse ish-numri dy i qeverisë socialiste do të gjejë edhe ndonjë faj nga mazhoranca pas 9 vitesh në pushtet për këtë çështje apo sërish do të dëgjojmë refrenin e vjetër “Fajin e ka Saliu”!

Postimi i plotë:

KJO ESHTE #BETEJE ME TE KEQEN,

POLITIKE DHE EKONOMIKE!

Dhe keta nuk kane interesin e cilitdo nder ju, cmimin e naftes, ushqimeve, sherbimeve!

KETA KANE INTERESIN E PUSHTETIT, RIKTHIMIT NE PUSHTET DHE FITIMEVE EKONOMIKE PREJ ABUZIMIT, RRJEPJES TUAJ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *