Categories
Uncategorized

Lëkundet Shqipëria! Tërmeti ‘shkund’ Fierin dhe periferinë e qytetit

Vetëm pak minuta më pare një tërmet ka shkundur qytetin e Fierit. Mësohet se lëkundjet u ndjenë në një pjesë të mire të qytetit dhe në periferi.

Bazuar nga të dhënat e deritanishme, magnitude e tërmetit ka qenë 2 e shkallës rihter, ndërsa largësia vetëm 8 kilometra larg qendrës së qytetit të Fierit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *