Categories
Uncategorized

Përplasjet në Partinë Demokratike, Paloka ultimatum Lulzim Bashës: Ke vetëm një rrugë

Deputeti Edi Paloka shprehet se Lulzim Basha ka vetëm një mundësi sot, tu hapër rrugën demokratëve për bashkim pa vazhduar me lojrat dhe hilet e tij alla Rama.

Reagimi i Palokës ka ardhur pasi nga mbështetës të Lulzim Bashës, është hehur ideja se basha duhet të dorëhiqet, por edhe sali Berisha duhet të largohet. Paloka shprehet se bashkimi bëhet mbi bazën e votës së lirë, ku të gjithë duhet të votohen nga anëtarësia e PD.

Deklarata e Palokës:

“L.B ka vetëm një mundësi sot: t’ju hapë rrugën demokratëve për bashkim pa vazhduar të bëhet pengesë me lojrat dhe hilet e tij alla Rama.

Bashkimi bëhet vetëm mbi bazën e votës së lirë. Të votohemi të gjithe, nga i pari tek i fundit dhe demokratët me votën e tyre të percaktojne vendin e gjithesecilit.

Gjithë perdredhjet e tjera, janë thjeshtë vazhdim i lojës për të mbajtur PD të përçarë dhe Ramën në pushtet!

Nëse L.B vazhdon këtv lojë, të gjithe ata demokratë që duan vërtetë PD, thjeshte duhet ta braktisin e të bashkohen me shumicën e padiskutueshme që Bashen e ka shkarkuar që në dhjetor 2021”, shkruan Paloka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *