Categories
Uncategorized

Rusët rrëmbejnë një tjetër kryebashkiak në Ukrainë, zyrtari i lartë ngre alarmin

Kryetari i bashkisë së Dniprorudne, Yevhen Maveev, është rrëmbyer nga rusët në Ukrainë.

Lajmin e ka bërë të ditur në faqen e tij në Facebook kreu i administratës shtetërore rajonale të Zaporizhia, Oleksandr Starukh.

Dniprorudne ndodhet në Ukrainën jugore, rreth pesëdhjetë kilometra në veri të Melitopolit, qyteti në Detin Azov, kryetari i bashkisë së të cilit u rrëmbye (dhe u torturua, sipas Presidentit Zelensky) nga rusët dy ditë më parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *