Categories
Uncategorized

“Unë e sfidoj Vladimir Putin në një betejë të vetme”/ Elon Musk thërret në ‘dyluftim’ Presidentin e Rusisë: Fituesi vendos për fatin e Ukrainës!

CEO i Tesla dhe SpaceX, Elon Musk i ka hapur një sfidë publike Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Ai e ka sfiduar Putin për një luftë ‘një për një’.

Përmes një postimi në Twitter, Musk sfidoi Putinin në një luftë me aksione që ishte Ukraina.

“Unë e sfidoj Vladimir Putinin në një betejë të vetme,” shkroi ai në Twitter, duke përdorur alfabetet ruse për të shqiptuar emrin e Vladimir Putin.

“Aksionet janë Ukraina”, shkroi Elon Musk, duke treguar se fituesi i duelit do të vendosë për fatin e luftës Rusi-Ukrainë.

Më herët, Elon Musk i kishte ofruar Ukrainës lidhje interneti përmes satelitëve Starlink të kompanisë.

Ndërkohë, delegatët nga Ukraina dhe Rusia u takuan edhe një herë për një raund tjetër bisedimesh për t’i dhënë fund luftës në vazhdim. Bisedimet dhe takimet në nivel delegacioni midis ministrave të jashtëm të të dy vendeve nuk kanë arritur të sjellin ndonjë përparim.

Mbetet ende e pa qartë se cili ishte qëllimi dhe për çfarë sfide e kishte fjalën Elon Musk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *