Categories
Uncategorized

Arian Çani zbulon të vetmen mënyrë si mund të ik Basha: Ajo do t’i thotë dil nga shtëpia

Gazetari Arian Çani i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” ka komentuar faktin nëse duhet të dorëhiqet pse jo Lulzim Basha nga kreu i PD-së, gazetari Arian Çani, shprehu mendimin se nëse Basha nuk ikën, ka një mënyrë tjetër, përmes Gjykatës.

Sipas tij, Basha mban godinën dhe siglën, dhe sipas tij, nuk do ia lë godinën as përkrahësve të tij.

“Duhet të vetëdijesohemi se sot nuk po flasim për PD e para 6 marsit, po po flitet për një PD tjetër.

Tani unë them se të gjithë këta deputetë që sot kërkojnë kokën e Bashës, jo se e duan, ata e duan sepse Basha e ka përveç siglës që e ka 10% që është godina, pse tua lë ai godinën, Dumës, Alibeaj, Tabakut, por nëse Basha nuk ikën, ka një mënyrë që ta heqin, është Gjykata, ajo do ti thotë dil nga shtëpia. Po ta marrin këta godinën, ju mendoni se do të fitojmë më shumë sesa Berisha në zgjedhjet tjera, atëherë e kuptoni që jemi jashtë loje”, tha Çani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *