Categories
Uncategorized

PRAPASKENAT/ Zbulohet posti që Basha i ka kërkuar Berishës me ndërmjetësimin e Brok

Deputeti Flamur Noka zbardhi bisedën mes eurodeputetit Brok dhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Noka tha se Brok i kërkoi Berishës që të vendosë Lulzim Bashën kryetar të Komisionit të Integrimit.

Pjesë nga debati:

Noka: Të jem i sinqertë e ka takuar për kortezi për shkak të njohjes së vjetër. Dikur zoti Brok ka qenë mbështetës i PD në PE, ka kontribut në opozitën e parë të PD-së, për këtë gjë Berisha e ka takuar dhe pranoi ta takojë. Pse duhet të vijë një mik i zotit Basha të lobojë. Berisha njeh vetëm miq politikanë, jo underground.

Xhafo: Çfarë i tha zotit Brok zotit Berisha?

Noka: Zotit Brok i ka kërkuar zotit Berisha që z.Basha të jetë kryetar i një komisioni dhe të respektohet.

Vangjeli: Të jetë kryetar i Komisionit të Integrimit. Shpresoi të bëhej kryeministër i Shqipërisë dhe tani me ndihmën e lobistit të tij kërkon të bëhet

Noka: Po përdor mikun e tij për të përfituar kohë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *