Categories
Uncategorized

Artan Hoxha me mesazhe të koduara për zhdukjen e Ervis Martinajt

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ndodhet në Kolumbi, ku ka vizituar Medelllin, qendrën operacionale të kartelit të Escobarit.

Hoxha ka publikuar një foto ku shihet tek varri i Don Pablo Escobar, ndërkohë që përcjell mesazhe të forta.

Krahas, gazetari shkruan ndër të tjera: “Don Pablos, ja gjetëm varrin të paktën, por si t’ia bëjmë me ata të tjerët, që nuk po u gjejnë as nam dhe as nishan”, një mesazh i koduar mbi zhdukjen e Ervis Martinaj.

“Mbi epitafin e mbretit te kokaines, narkotrafikantit me te madh ne bote, Don Pablo Escobar…

(1 dhjetor 1949- 2 dhjetor 1993)

Ne epitafin i Escobar shkruhet:

“Ti ishe një pushtues i ëndrrave të pamundura,

përtej legjendës që sot simbolizon, pak kush e di thelbin e vërtetë të jetës tënde….”

Don Pablos, ja gjetem varrin te pakten, por si t’ia bejme me ata te tjeret, qe nuk po u gjejne as nam dhe as nishan…”, shkruan Artan Hoxha në postimin e tij në rrjetet sociale./ CNA.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *