Categories
Uncategorized

Lajme jo të mira për ju që keni monedha të huaja, shikoni ç’po ndodh me Euron dhe Dollarin

Dollari amerikan ka shënuar rënie në tregun valutor, duke prekur fundin ashtu si Euro.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.8 lekë dhe shitet 118 lekë.

Euro blihet me 117.4 lekë në shitje, sot këmbehet me 118 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.4 lekë, dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8 lekë, shitet me 121.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.7 lekë dhe shitet me 90.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *