Categories
Uncategorized

Zhdukja e Vis Martinajt, gazetari zbulon lidhjen e çështjes me kryeministrin Rama

Sipas gazetarit Poli Hoxha, kryeministri Edi Rama është i interesuar në lidhje me fatin e të shumëkërkuarit, Ervis Martinaj, si dhe më parë e ka përdorur për fushatë këtë çështje.

Më tej gjatë një interviste për “Euronews Albania”, Hoxha shtoi se çështja e Martinajt ka ndërlidhje politike, por edhe ekonomike pasi është një nga biznesmenët kryesorë ilegal të basteve.

“Zoti Rama është shumë i interesuar për këtë çështje sepse edhe e ka përdorur para fushatës, thoshte se lëviz drejtori i basteve, dimë targat. Kemi edhe këto lëvizjet në inudstrinë e basteve, vërtet do legalizohen, por ka qenë me të njëjtin intensitet. Ervis Martinaj ka qenë një nga kryesorët në tregun ilegal të basteve që edhe tani vazhdon.

Njerëzit të cilit dorëzojnë paratë në këtë treg ende të palegalizuar, thonë janë paratë për Ervisin. Se ku shkojnë këto para, kjo është tjetër çështje. Kjo është një çështje shumë e ndërlidhur, edhe ekonomike, e krimit të organizuar, e politikës dhe e pjesës së inkriminuar të policisë”, theksoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *