Categories
Uncategorized

A ka marrë para ruse Lulzim Basha? Noka habit me përgjigjen

Deputeti demokrat, Flamur Noka deklaroi se lajmi se Partia Demokratike kishte marrë 500 milionë dollarë nga Rusia për zgjedhjet, ishte një hall personal i ish-kryetarit Lulzim Basha.

I ftuar në “Open”, Noka tha se askush nuk mund të përbaltë PD-në. Ai kërkoi hetim të çështjes.

“Ajo që dua t’ju them sot ju, panelit dhe çdo shqiptari, është e partia Demokratike është krijuar si parti euroatlantike, perëndimore. Çdo gjest, hall person i Bashës s’mundet kurrë të përfshijë PD në këtë tymnajë dhe baltosje. Demokratë si kanë borxh askush këtë përballje. Asgjë nuk e lidh PD dhe demokratët me boshtin serbo-rus. Individi që po flitet, ka hall dhe çështjet e tij. E para që mund t’ju them është çështjes personale. S’ka arsye që të përfshihet PD. Asnjë individ, përfshi dhe Bashën. Nuk mund të përbaltet PD dhe orientimin e saj. Është hall i tij, çështjes e tij.”, tha Noka.

Pyetjes nëse i beson këtij lajmi, Noka shtoi: “I them asaj që kam thënë dhe vazhdimisht; hetim, hetim dhe vetëm hetim! Edhe në atë kohë kur doli, pavarësisht se na u servir si sulm nga Edi Rama, kërkuam hetim të plotë dhe të pandashëm. Sot përsëri demokratët kërkojnë një gjë; hetim të pandashëm për të zbardhur deri ën fund këtë fenomen personal të Bashës. Është akt i rëndë, pasi cënon sovranitetin e këtij vendi, pasi ka të bëjë me armikun e Shqipërisë, në nga armike e NATO-s. Hetimi do të zgjasë. D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *