Categories
Uncategorized

Largimi i Gledis Nanos! Çfarë ndodhi në zyrën e Ministrit Çuçi? Rama e pranon për herë të parë: Ia kërkuam dorëheqjen

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer sërish çështjes së largimit të Gledis Nanos nga drejtimi i Policisë. I pyetur nga gazetarët, Rama ka pranuar se i është kërkuar dhënia e dorëheqjes.

Rama ka zbardhur detaje nga ajo se çfarë ka ndodhur mes Gledis Nanos dhe Ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi në zyrën e këtij të fundit.

“Është e vërtetë i është kërkuar dorëheqja drejtorit të mëparshëm. Ai ma ka konfirmuar se do ta jepte dorëheqjen ditën e hënë pasi biseda ishte bërë të shtunën nga ministri. Ishim të shqetësuar nga zhvillime të papëlqyeshme për rendin publik dhe vetë policia e shtetit, çështje që janë trajtuar me drejtorin e përgjithshëm të mëparshëm”, deklaroi Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *