Categories
Uncategorized

Shkundet toka, lëkundje të forta sizmike në vendin fqinj, ja sa ishte magnituda

Një tjetër termet është ndjerë në Greqi. Sipas mediave vendase, lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter janë regjistruar në Kretë mbrëmjen e kësaj të shtune.

Sipas informacioneve të para, epiqendra ishte 33.7 km në verilindje të Elounda-s dhe në një thellësi prej 5.0 km.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *