Categories
Uncategorized

Financimet ruse në PD, Sali Berisha: Ju tregoj çfarë përdori Rama për të marrë peng Bashën

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë bashkëbisedimit online me shqiptarët në Itali, nuk i ka kursyer kritikat për kryeministrin Edi Rama, duke theksuar se e ka kthyer Shqipërinë në vasal të Beogradit.

Më tej Berisha tha se kryeministri Rama përdori hetimin për financimet ruse për të marrë peng Lulzim Bashën.

“Edi Rama është avokati i vetëm i politikës filoruse. Mbron aksin Beograd-Moskë. I kërkon Europës mos t’i bëjë presion Vuçiçit për sanksione. Shqipërinë e ka shndërruar në një vasal të Beogradit. Rama në vitin e dytë të qeverisjes ka prishur 9 mijë objekte dhe biznese duke i nxjerrë njerëzit në rrugë. Lulzim Bashës pasi i kishte hapur dosjen për financime ruse, dhe ishte zotuar shqiptarëve se do ti shkonte në fund hetimit, përdori hetimin për të marrë peng ish- kreun e opozitës. Unë ju them se PD është partia e parë politike në Europë”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *