Categories
Uncategorized

Trupat e Armatosura të Shqipërisë dhe ato të Kosovës nisin stërvitjen marshuese më të vështirë në botë! Zbulohet arsyeja

Trupat e Armatosura të Shqipërisë dhe ato të Kosovës kanë nisur stërvitjen marshuese Cambrian Patrol. Kjo stërvitje, sipas ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi është më ndër më të vështirat në botë.

Trupat shqiptarë do të konkurojnë në Malet e Uellsit në Mbretërinë e Bashkuar mes 160 skuadrave elitare nga 30 vende të botës duke marshuar për 48 orë rreth 70 km me 45 kg pajime. /abcnews.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *