Categories
Uncategorized

Flet gazetari Hysni Gurra: Çfarë kërkon gruaja e Ramës në sallën e OKB-së?

Gazetari Hysni Gurra, ka publikuar një foto të gruas së Edi Ramës, Linda Rama në krah të Olta Xhaçkës, në sallën e mbledhjeve të OKB-së.

Gurra shkruan, se çfarë kërkon gruaja e kryeministrit në OKB dhe kush ja paguar asaj biletën që të bredhë nëpër Ju Jork?

Postimi:

“Ministrja e Punëve Botnore të Shqipërisë dhe… kjo tjetra, e shoqja e kryeministrit.
Çdo e shoqja e kryeministrit të Shqipërisë në OKB? Po ulur ngjitur me ministren?
Kush ia ka paguar biletën për të bredh në Nju Jork këtyre familjarisht?
Ne e dimë që jemi republikë parlamentare dhe e shoqja e kryeministrit, përveçse e shoqja e tij nuk ka asnjë funksion tjetër në republikë!
A mos vallë jemi mbretëri ne, dhe kur lëviz mbreti lëviz me gjithë shpurën e tij nëpër dynja???”, shkruan Hysni Gurra në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *