Categories
Uncategorized

Befason me deklaratën e tij deputeti demokrat: Jozefina Topalli mund të ishte një Giorgia Meloni e Shqipërisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu krahason Jozefina Topallin me kryeministren e ardhshme të Italisë, Giorgia Meloni. Në një deklaratë për emisionin “Good Morning Albanians” Shehu tha se Topalli mund të ishte Meloni i Shqipërisë.

“Duhet të jem shumë i sinqertë, padyshim që Partia Demokratike kaloi një moment të vështirë, ka rikuperuar shumë, përsëri ka vështirësitë e saj, veçanërisht në nivelin e disa deputetëve. Ne bëmë një trajektore me figura dhe mosha më të reja, por dështuam. Jozefina Topalli mund të ishte, nuk qëlloi të ishte, por aktiviteti politik është i gjatë, nuk është se mbaron me kaq, as për Jozefinën, as për njeri tjetër. Rëndësi ka në disa momente jo vetëm mosha, por edhe energjitë e idetë”, tha ai, duke theksuar se në politikë, mosha nuk ka rëndësi.

Deklarata vjen pas fitores që pati e djathta ekstreme në Itali dhe ku Giorgia Meloni është drejt rrugës për të qenë e para kryeministre femër e vendit. Fitorja e saj është përshëndetur nga demokratët e Shqipërisë dhe është komentuar gjerësisht në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *