Categories
Uncategorized

Kriza energjitike, edhe zyrtari shqiptar bën propozimin ‘e pazakontë’: Lahuni nga dy veta për të kursyer

Zëdhënësi i KEDS-it në Kosovë, Viktor Buzhala, ka dhënë një propozim për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize.

Për të mos shpenzuar shumë energji, Buzhala thotë se në të njëjtën kohë të bëjnë dush nga dy persona.

“Nëse Gjermani dhe Zvicra thotë lahu nga dy vetë përnjëherë, atëherë pse mos t’iu themi edhe ne. Ata bojlerë mos i shpenzoni komplet, por shpenzoni pak më pak, sepse atëherë kemi të gjithë”, ka deklaruar ai në në “Frontal”.

Ai shpjegoi bojlerët janë shpenzuesit më të mëdhenj pas ngrohjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *