Categories
Uncategorized

U shoqërua me debate të forta/ Reagon Biberaj pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Kombëtar: Ja si mund ta rrëzojmë qeverinë e Edi Ramës

Aleksandër Biberaj ka folur pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD. Ai për mikrofonin e Faxnews ka ripërsëritur se i qëndron mendimit se aksioni politik është sfida dhe objektivi kryesor i PD.

“Ka vend për përmiresim duhet të përqëndrohemi te aksioni politik për përmbysjen e kësaj qeverie, shkuarjen ne qeverie teknike. Demonstrata, protesta, greva dhe cdo forne demokratike, për arritjen e qellimit, mbrojtjen e interesit kombëtar. Vetëm në protesta, PD ka patjetër reforma të demokratizimit, por aksioni politik mendoj është objektivi dhe sfida kryesore”– tha Biberaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *