Categories
Uncategorized

Temperatura të larta dhe të ulëta, si parashikohen moti për javën e ardhshme

Java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qendrueshme.

Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të larta. Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina.

Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *