Categories
Uncategorized

Zgjedhjet lokale, gazetari i njohur zbardh prapaskenat që po thuren: Grupi i Bashës ka pasur lëvizje, takimet “sekrete” me Alibeajn

Duke iu referuar zhvillimeve të brendshme brenda PD, gazetari Juxhin Mustafaraj ka përmendur disa lëvizje të grupit të Bashës, ose më saktë të ish kryetarëve të degëve të PD në kohën kur Basha ka qenë kryetar.

Duke diskutuar në studion e ABC Live, gazetari Juxhin Mustafaraj u shpreh se në aspektin elektoral, dje ka pasur një lëvizje të grupit të Bashës dhe se janë takuar Alibeaj.
https://www.fastlajm.com/wp-admin/edit.php
Basha, Hoxha dhe disa kryetarë të degëve të PD në kohën që Basha ishte kryetar.

Sipas gazetarit Juxhin Mustafaraj nuk dihet akoma nëse mund të përsëritet sërish një 6 mars i dytë dhe nëse PD do të ketë dy kandidatë.

Sipas tij në rastin e propozimeve ligjore, ka protagonizëm të deputetëve në të dy kampet, edhe sot kur janë të ndara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *