Categories
Uncategorized

“S’mund të hedhësh baltë mbi të gjithë strukturën operacionale”, mbreti i lojërave të fatit “fut në sherr” Klodiana Lalën me ekspertin e sigurisë: Ervis Martinaj i lidhur me segmente shtetërore! Ju tregoj çështjen që më shqetëson mua

Në emisionin “Open” në News24 po diskutohet në lidhje me zhdukjen e Ervis Martinajt.

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se rasti i tij ka specifika të veçanta, pasi e quajti personazh të krimit të lidhur me segmente shtetërore. Ajo evidentoi faktin se Martinaj shoqërohej nga një oficer i Forcave Speciale Operacionale dhe se ka humbur gjurmët nga një ndërtesë në të cilën banon edhe Prokurori i Përgjithshëm.

ADVERTISING

Eksperti për çështjet e sigurisë, njëkohësisht ish- deputet i PS Arben Çuko, tha se nuk është e drejtë që për disa elemente të bëhet pis e gjithë struktura, ndërsa shtoi se personat e implikuar janë në burg dhe se nuk mund të pritet që në një javë të burgosen të gjithë ata që janë të përfshirë në raste të tilla.

Pjesë nga debati:

Çuko: Shumë aktorë dhe faktorë kanë bërë që unë ta quaj tullumbace.
Klodi e di sa shqiptarë janë të kërkuar sot? Dhjetëra, dhe ky person është një nga këto dhjetëra e qindra në kërkim ndërkombëtar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *