Categories
Uncategorized

Fjalimi i fortë Ramës në KiE shkakton reagime të ashpra, PPE merr vendimin e papritur për kryeministrin

Fjalimi i mbajtur nga Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në Këshillin e Europës është pasuar me kritika të ashpra për shkak të qëndrimeve të tij.

Mbrëmjen e sotme ka reaguar edhe Presidenti i PPE, Aleksander Pociej i cili ka njoftuar edhe anulimin e një darke pune që ishte parashikuar të mbahej sonte.

“Me keqardhjen të thellë, pas ndërhyrjes sot pasdite në mbledhje të Kryeministrit të Shqipërisë, z. Edi Rama, Komisioni Presidencial ka marrë një vendim për të refuzuar ftesën e Kryeministrit për një darkë pune”, thuhet në reagim.

Fjalimi i Kryeministrit Rama ka ngjallur reagime dhe pakënaqësi, ndërsa disa prej përfaqësuesve të pranishëm në sallë e kanë shprehur zemërimin e tyre teksa ende nuk ishte mbyllur fjala duke replikuar ashpër me Ramën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *