Categories
Uncategorized

Kush do të jetë përballë Edi Ramës? Zheji zbulon emrin e politikanit shqiptar

Kush do të jetë përballë Ramës”, kjo ishte tema e diskutimit në “Log.” në Abc të gazetarit Endri Xhafo, ku të ftuar ishin deputeti i PD Belind Këlliçi, ish-deputeti socialist Ervin Bushati si dhe analistët Mentor Nazarko dhe Artur Zheji.

Xhafo: Kë do të ketë Edi Rama përballë, Sali Berishën apo Lulzim Bashën?

Këlliçi: Për çfarë Lulzim Bashën?

Xhafo: Zoti Basha ka logjistikën e KQZ-së. Alibeja ka thënë që do të dalim me kandidatët tanë por ka deleguar Bardhin për negociata me Berishën.

Këlliçi: Se ka menduar ai, pasi Alibeaj ka menduar tjetër deputet për të negociuar, por ai është rrëzuar. Deputetët e tjerë kanë mandatuar Bardhin. Në politikë nuk të bën lider vula dhe firma. Vulën dhe firmën dhe gjithë logjistikën e KQZ-së i kishin në 6 mars dhe dolën të tretët me zotin Basha në krye.

Xhafo: Keni ndonjë koment për vizitën e zotit Basha në SHBA?

Këlliçi: Nuk kam asnjë koment.

Xhafo: Kush do jetë përballë Ramës?

Xhafo: Noj koment për vizitën e zotit Basha në SHBA?

Zheji: Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra.

Nazarko: Edhe, edhe edhe, që do jetë edhe Berisha dhe Meta.

Bushati: Përballë Edi Rama do ketë ata dhe që do humbasin,. Se problemi real i opozitën nuk është se ka një gjel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *