Categories
Uncategorized

Non grata nga SHBA? Lulzim Basha “ja hedh” Berishës, “kalon” i qetë oqeanin. Kjo është fotoja që vërteton çdo gjë

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në SHBA. Mediat kanë arritur të sigurojë një foto të Bashës në një aktivitet që po mbahet në Washington, ku mes të ftuarve shihet edhe ish-kreu i PD, Lulzim Basha dhe Presidenti i BERZH-it, Renaud Basso në Qendrën Amerikane për Studime Strategjike në Uashington DC.

Kjo është vizita e parë e Bashës në USA, pas një kohe të gjatë. Pak muaj më parë kur ishte ende në drejtimin e PD, Basha mori një ftesë publike nga zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, për të udhëtuar në SHBA.

Muajt e fundit, Basha ka qenë nën akuzë nga kundërshtarët e tij brenda Partisë Demokratike se për shkak të një çështjeje të hapur në SHBA, në lidhje me financimet ruse, ish-kreu i PD nuk mund të hynte dot në SHBA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *