Categories
Uncategorized

Kë do shpëtonte e kë do vriste, Metën apo Ramën? Sali Berisha befason me përgjigjen e tij: 500 copash…

Kryedemokrati Sali Berisha është vënë përpara një situate hipotetike. I ftuar në “Why not”, Berisha u pyet se nëse do të ishte në një avion me kryetarin e Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, cilin prej tyre do të shpëtonte dhe cilin do të hante për të mbijetuar në një ishull të shkretuar. Vetë kreu i selisë blu tha se për bashkëpunimin natyrshëm do të zgjidhte Metën. Ndërsa për Ramën tha se do të binte 500 copash nga avioni, nga frika.

“Jeni në një avion ju, Rama dhe Meta. Bëni aksident dhe bini në një ishull të shkretuar. Cili do tu afrohej i pari për të bashkëpunuar për të vrarë tjetrin.

Berisha: Bashkëpunimi i natyrshëm është me Ilir Metën. Të siguroj se Edi Rama nga avioni në ishull do kishte zbritur 500 copash nga frika. Do të kishte marrë fund rrugës, nuk do kishte arritur në ishull.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *