Categories
Uncategorized

Muzika në zi, ndahet nga jeta këngëtarja me famë botërore

Këngëtarja e muzikës R&B, Joyce Sims, ka vdekur në moshën 63-vjeçare.

Muzika në zi, ndahet nga jeta këngëtarja me famë

Vdekja e saj u njoftua në një postim në Facebook nga menaxheri CJ Carlos, të shtunën në mbrëmje: Pasi fola me familjen e saj të ngushtë sonte, me zemër të rëndë po postoj këtë lajm Joyce Sims ka ndërruar jetë. Joyce ishte një këngëtare e mrekullueshme, e cila pati kaq shumë hite në vitet ’80.

Shkaku i vdekjes së Joyce nuk është zbuluar ende.

Joyce njihet më së shumti për këngën e saj Come Into My Life, e cila arriti në top 10 në tabelën amerikane të Billboard R&B dhe në UK Singles Chart në 1987.

Muzikantja vazhdoi të publikonte këngë të tilla si Lifetime Love, I Surrender dhe Crazy Love – me artistë të tillë si Snoop Dogg dhe Angie Stone duke marrë pjesë në punën e saj.

Në janar, Joyce foli se si ëndrrat e saj u realizuan pas publikimit të albumit, Come Into My Life, në vitin 1987.

Ajo tha për This Is Money : “Ishte një vit i mrekullueshëm financiarisht dhe në çdo fushë tjetër të jetës sime. Isha e emocionuar për publikimin e albumit tim të parë. Vetëm të mbaja atë album në dorë do të thoshte shumë.

“Shumë nga ëndrrat dhe aspiratat që kisha u realizuan kur u publikua albumi. Do të thoja se fitova më shumë se 100,000 dollarë atë vit nga turneu dhe afër 100,000 dollarë nga shitjet e albumeve.

Në fund të viteve 1980, klubet e natës ndonjëherë më paguanin mijëra dollarë për të kënduar All In All, hitin tim më të madh në Amerikë. Do të më duheshin gjashtë minuta e 31 sekonda dhe mund të fitoja deri në 3,000 dollarë.’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *