Categories
Uncategorized

Berisha paralajmëroi protesta masive, a do bashkohet dhe Partia e Lirisë? Meta habit me përgjigjen, ja vendimi që ka marrë

Kreu i PL-së, Ilir Meta ka deklaruar se do të jenë në çdo protestë ku qytetarët kërkojnë të drejtat e tyre. Përgjigja e tij erdhi pasi u pyet për deklaratën e ish kryeministrit Sali Berisha që të hënën paralajmëroi se shumë shpejt do të nisin protesta masive.

Pyetje: Berisha paralajmëroi protesta masive, a jeni bashkë?

Ilir Meta: Jemi me çdo protestë që bëhet në Shqipëri dhe inkurajoj dhe një herë pedagogët dhe grupet e interesit të shfrytëzojnë të drejtat që i jep kushtetuta për të mbrojtur të drejtat e tyre

Protestat janë të domosdoshme për të përmbysur këtë regjim e sistem të korruptuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *