Categories
Uncategorized

Ilir Meta shpallet ‘non grata’ nga PES/ Spartak Ngjela tregon lëvizjen e partisë së ish presidentit: Të çojë gruan në …

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar pas lajme që qarkulluan në media që Meta nuk është ftuar në Kongresin e PES tregon se e kanë pezulluar në pritje për të përjashtuar.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ngjela i cilësoi retorika të diktaturave praktikën e ndjekur nga Partia e Lirisë, ku posti i kryetarit ndahet brenda familjes.

“Fakti që nuk e kanë ftuar, e kanë marrë masën e pezullimit dhe do t’i vënë kushte që për sa kohë je kryetar i asaj partie e përjashtojnë. E kanë përjashtuar juridikisht. Duhet të nxjerrin një kryetar tjetër partie, se mos nxjerr gruan se njëlloj e ka. Këto janë retorika politike të shekullit të 19 të diktaturave. Një parti që një herë e merr gruaja pastaj e merr burri”, tha Ngjela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *