Categories
Uncategorized

Kthesa e papritur e motit habit edhe meteorologët: Kjo që po ndodh është e pazakontë

Verë në Tetor! Temperatura që arrijnë deri në 27°C.

Sipas MeteoAlb, prej disa ditësh i gjithë territori Shqiptar po dominohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferik, ku edhe sot do të vijojnë kthjellimet të jenë mbizotëruese gjatë paradites në pothuajse gjithë vendin.

Meterologët shprehen se këto temperatura që janë prezente këto ditë në vendin tonë janë të pazakonta.

Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat e thella malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *